Genel

Ziraat Bankası ATM sinden emekli maaşı nasıl çekilir

Ziraat Bankası ATM sinden emekli maaşı nasıl çekilir?


İnsanlar hayatları boyunca çalışmaktadırlar ve sigorta primleri yatmaktadır. Yatan sigorta primleri belli bir dönem sonra çalışma gücü düşen insanlar için emekli maaşı olarak olumlu dönmektedir. Emekli maaşının ülkemizde yatmış olduğu devlet Bankası Ziraat Bankasıdır. Eskiden emekli maaşını alabilmek için bankaya gitmek sıra beklemek gibi pek çok ayrıntı ile karşılaşmaktaydı. Emekliler bu gibi işlemlerden oldukça yorgun düşüyorlardı.

ATM’ler hayatımıza girdikten sonra birçok işlem herhangi bir memur veya sıra beklemeye gerek kalmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Tabii emekliler için ATM kullanımı ve ATM’den para çekme ilk başta yabancı gelse bile daha sonrasında işlemlerin kolay ilerlemesi onların da oldukça rahat etmesini sağlamıştır. Banka kartınızın olması emekli maaşınızı ATM’den çekebilmeniz için kolaylık sağlayacaktır.


Emekli maaşı ATM den çekilirken izlenecek adımlar


Emekli maaşınızı herhangi bir Ziraat Bankası’nın yanında bulunan ATM’den veya bireysel olarak internet bankacılığından çekebilmeniz mümkündür. ATM ye gittiğiniz zaman kartı yuvaya gösterilen şekilde takmalısınız. Bunun ardından ekranda yapacağınız adımlar belirmeye başlar.

Güvenliğinizi sağlamak amacıyla arkada ve önde bulunan birileri varsa bu kişileri uzaklaştırarak işlemlerinize devam etmeniz önemlidir. Şifrenizi ATM’nin önünde bulunan tuşlardan girerek kendi hesabınıza erişebilirsiniz. Daha sonra emekli maaşı çekmek istiyorum butonuna tıklayarak diğer adımları takip edebilirsiniz. İstediğiniz tutar da parayı çektikten sonra önce paranızı daha sonra kartınızı alarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken tanımadığınız herhangi birinden yardım almamalısınız. Çünkü güvenilir olmayan kişiler maaşlarınızla ilgili olarak sizleri dolandırabilir.


Her Markanın Emekli Maaşı Ziraat Bankasında


Emekli maaşları çeşitli bankalardan yapabilmektedir. Fakat Ziraat Bankası’na emekli maaşınızı taşıdığınız zaman size birçok farklı avantaj sunduğu için birçok kişi burayı tercih edecektir. Maaşınızın yatmış olduğu gün paranızı çekebilecek kolaylık sağlayan bankanın ATMsini kullanmak sizi yormadan işlemini halletmeniz için önemlidir. Hem her yerde Ziraat ATM’si bulabilme kolaylığı hem de ATM’sinin kullanımının daha pratik olması sebebiyle birçok kişi emekli maaşını Ziraat Bankası’na taşıyarak kolaylıklardan faydalanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir