Genel

PTT Havale Ücretleri 2020

PTT Havale Ücretleri 2020


Para gönderme işlemlerinde güvenilirliği nedeniyle PTT sık sık tercih edilir. Banka şubeleri dışında PTT şubelerinden de bir başkasına para gönderme şansınız vardır. Bu işlemi yaparken ne kadar ücret kesileceği ise en merak edilen konulardan biridir.


İnsanlar, havale yaparken en çok güvenliğe önem verirler. PTT şubeleri de paranızı devlet güvencesi ile gönderdiğinden dolayı insanların sıklıkla havale işleminde tercih ettiği bir kurum olmuştur. Bunun yanında PTT personelinin yoğun çalışması ve tüm Türkiye genelinde yaygın olması nedeniyle işlemler oldukça hızlı yürür. Havale işleminde PTT kurumunda kesilen ücret ne kadardır, merak edilen bir konudur.


PTT’den Ne Kadar Havale Ücreti Ödenir?


PTT şubelerinden yapacağınız havale işleminin yurt içi veya yurt dışı olmasına göre ücretler değişir. Bunun yanında göndereceğiniz paranın miktarı da havale ücretini belirlemede etkili bir faktördür. Eğer bir PTT kullanıcısının posta çek hesabına havale işlemi yaparsanız, herhangi bir havale ücreti ödemenize gerek kalmaz. Siz de rahatlıkla kendi posta çek hesabınızdan internet ile havale işleminizi yapabilirsiniz. Bu durumda şubeye gitmenize gerek kalmadığından daha pratik bir işlem olur.


PTT Şubelerinden İş Yerine Yapılan Havale İçin Ücretler


100 TL’ye kadar olan havale işlemlerinin ücreti iş yerine gönderiminizde 6 TL’dir. 100 TL ile 250 TL arası para gönderiminin ücreti 12 TL, 250 TL ile 500 TL arası için 13 TL, 500 TL ile 1000 TL arası için ise 19 TL ücret vardır. Göndereceğiniz para miktarı arttıkça havale ücreti de artar.
Yurt içi döviz gönderiminizde ise daha farklı ücretler vardır. Örneğin 250 Dolar ya da 250 Euro’ya kadar olan para gönderme işleminizde 15 TL havale ücreti ödemeniz gerekir.


PTT Şubelerinden İsme Havale Yapıldığında Kesilen Ücretler


Eğer PTT şubelerine gidip isme havale yapmak isterseniz 100 TL’ye kadar olan işlemlerinizde 4,5 TL ücret ödemeniz gerekir. 100 TL ile 250 TL arasındaki işlemlerinizde 8,5 TL ücret ödersiniz. 250 TL ile 500 TL arasındaki işlemlerinizde ise 9 TL havale ücreti ödemeniz gerekir. Aynı şekilde göndermek istediğiniz para miktarı artınca havale ücretinde de artış gözlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tiktok takipçi satın al - binance hesap açma
tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar