Genel

Kartsız kredi kartı borcu ödeme

Kartsız kredi kartı borcu ödeme


Hayatımızı kolaylaştıran işlemlerden bir tanesi kart kullanımı olmuştur. Nakit parayı yüklü olarak cebimizde taşımak sürekli olarak Para üstü gibi problemlerle uğraşmak yerine kart kullanımı insanların en çok tercih ettiği alandır. Kredi kartı da banka kartları gibi nakit kullanmadan ödemeleri alışverişleri yapabileceğiniz bir karttır.

Bu kart ile alışverişleri gerçekleştirmeniz için bakiyeniz olmasına gerek yoktur. Alışverişleri gerçekleştirdikten sonra belirtilen tarihlerde ödemeleri yapabilirsiniz. Kredi kartının ödeme dönemlerinde ise birçok insan internet bankacılığı tercih edebilir. Fakat her zaman internete erişmek mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda ise ödeme yapabilmek için bankalara gidilmesi tercih edilebilir. Kredi kartı borcunu ödemek için herhangi bir mesai saati bulunmamaktadır. Bu sebep ile gece vakti veya mesai saatleri dışında kredi kartı borcunu ödeyebilmeniz mümkündür. Bu ödeme işlemleri için ise ATM’ler tercih ediliyor.


ATM den Kredi Kartı Borcu Ödeme


Borç ödemek İstediğiniz zaman Kredi kartınız yanınızda olmayabilir. Böyle bir durumda da ödeme işlemini ATM’den gerçekleştirmeniz mümkündür. Herhangi bir ATM’den kredi kartı borcu ödemek istiyorum seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu seçimin ardından kredi kart numaranız istenilmektedir. Kredi kartı numaranızı etrafınızda herhangi birinin olmadığına emin olduktan sonra girerek bilgilerinizi ekranda takip edebilirsiniz.

Ekranda görmüş olduğunuz bilgiler doğru ve size ait ise ödeme bölümüne geçebilirsiniz. Ödemeyi kendi hesabınızdan veya başka birinin hesabından seçeneklerinden sizin için geçerli olanı tercih ederek yapabilirsiniz. Ayrıca ödemeyi herhangi bir hesaptan değil nakit olarak tercih ediyorsanız da seçenekler arasından nakit ödemeyi seçebilirsiniz. Kartınızın asgari tutarı veya tamamını ödeyip ödemek istemediğiniz ile ilgili 1 soru gelecektir. Burada istediğiniz miktarı seçerek ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi kartı borcunu ATM’den ödediğin zaman komisyon öder miyim


İnsanların merak ettikleri konulardan bir tanesi de kredi kartı borcunun atm lerden ödendiği zaman komisyona tabi olup olmadığıdır. Eğer kredi kartınızın borcunu kendi bankanıza ait bir ATM’den ödüyorsanız herhangi bir komisyon ödeme durumunuz söz konusu değildir.

Fakat farklı bir bankadan kredi kartı Borcunu ödemek için işlem gerçekleştiriyorsanız banka işlem için sizden belirli bir komisyon alacaktır. İşlem gerçekleştirmeden önceki son adımda bu komisyon tutarı ile ilgili bilgi ve onay verip vermediğinizle ilgili soru butonu bulunacaktır. Burada eğer işleme devam etmek istiyorsanız evet eğer işleme devam etmek istemiyorsanız hayır butonunu tercih ederek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tiktok takipçi satın al - binance hesap açma
tiktok jeton hilesi - mmorpg oyunlar - kesintisiz tv apk - netblu apk - taraftar tv apk - tiktok jeton hilesi - cs 1.5 indir - gta 5 mobile hile apk - tiktok jeton hilesi tikplus apk - pop şarkılar