Genel

Borç Para Arayanlara 1 Saatte Nakit Bulma Yöntemi

Borç Para Arayanlara 1 Saatte Nakit Bulma Yöntemi


Para bulmanın oldukça fazla yolu vardır. Fakat bunların en doğrusu bankalara gidip krediye başvurmaktır. Ama bankaların istemiş olduğu bazı kriterler de var. Öncelikle kredi notunuza bakıp buna göre kredi miktarını ve vadesini bankanın kendisi belirlemektedir. Krediyi alabilmek için sicilinizin temiz olması ve kredi borcunuzun da olmaması gerekir. Yalnız bu incelemeler biraz zaman alabilir. Bankaya gitmek yerine internet üzerinden başvuru yaparsanız eğer bu şekilde daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Bunun yanında farklı yöntemlerle de kısa sürede nakit bulabilirsiniz;


Senetle Nakit Bulma


Senet karşılığı nakit para vereceğini iddia eden pek çok kişi veya kuruluş vardır. Bu şekilde borç aldığınızda vadesi kadar senet hazırlanır. Borcunuzu her ödediğinizde buna dair olan senedi himayenize almanız gerekir. Bu yöntemin riskli bir yanı da vardır. Senetlerin üzerine fazladan sıfır atılması gibi doğru olmayan ibareler yer alabilir. Bu biçimdeki durumlara karşılık açıkgözlü olup hiçbir şeyi okumadan imzalamamak gerekir. 


Cep Telefonu Ya Da Beyaz Eşya Satma


Son zamanlarda en çok kullanılan para bulma yöntemlerinden biri de beyaz eşya veya telefonu satma işidir. Bu sayede az miktarda da olsa nakit elde edebilirsiniz. Ayrıca senet ile altın alınması da bir çeşit nakit bulma yoludur. Aslında bu uygulama kurumsal bir yöntem değildir fakat pek çok kuyumcu yine de bunu yapar. Tanıdığınız bir kuyumcu varsa senetle ya da elden taksitle alabilirsiniz. Alacağınız bu altınları sonrasında tekrar kuyumcuya satarak o anki nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 


Faktoring Firmaları Aracılığıyla Nakit Bulma

BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) tarafından denetim altında tutulan bu kurumlardan da nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca peşinat ödemeden ticari araç alarak da nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bazı galeriler ve otomotiv şirketleri senetle ya da peşinat olmadan ticari vasıta verebileceklerini belirtiyorlar. Buralara başvurup almayı tercih ettiğiniz aracı belirleyerek ve senet düzenleyerek vadeleri belirleyebilirsiniz. Alıcılara senet vasıtasıyla bu biçimde ödeme planı hazırlanır. Bu şirketlerin peşinat istemesi ise acil nakit ihtiyacı olanlar için bulunmaz bir nimettir.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir