Genel

Bağkur Prim Borç Sorgulama İşlemleri 2020

BAĞ-KUR Prim Borç Sorgulama İşlemleri 2020


Bağkurlu olan vatandaşlar bağkurlarının durumlarını öğrenebilmek ve borçlarını sorgulamak için bağkur bilgilerine ulaşmaya çalışır. BAĞ-KUR prim borç sorgulama işlemleri e devlet üzerinden yapılmaktadır. Yapmanız gereken internet üzerinden e devlet sitesine girerek TC kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi kullanarak siteye giriş yapmak. Ardından açılan sayfadaki arama bölümüne bağ kur yazarak bağkurla ilgili sayfaya gitmek. Arama motorunuzun bağlantı kısmına https://www.turkiye.gov.tr/4b-borc-durumu yazarak daha sonra kimlik doğrulama kısmına tıklayıp TC kimlik ve e devlet şifrenizi girerek de bağkur prim borç sayfasına kolayca girebilirsiniz. Ayrıca internet haricinde Bağkur prim borcunuzu sorgulamak isterseniz telefonunuzdan ALO 170 hattını arayabilirsiniz. ALO 170 müşteri temsilcileri kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra bağkur borcunuzla alakalı detaylı bilgi verecektir.


BAĞ-KUR Prim Borç Sorgulama İşlemleri İçin Gerekenler


BAĞ-KUR prim borç sorgulama işlemleri günümüzde e devlet üzerinden yapılıyor. E devlet resmi bir site olduğu için pek çok başka imkan da sunmaktadır. Resmi işlemlerinizin çoğunu e devlet üzerinden sorgulayabilir ve yapabilirsiniz. Siteye giriş yapabilmek için aktif bir internet bağlantısı gerekir. E devlet mobil uygulama olarak da telefonlara indirilebilir hale getirilmiştir. Telefonunuza indirerek tüm işlemlerinizi çok daha hızlı tamamlayabilirsiniz. E devlet sitesine giriş yapabilmek için her vatandaşın kendine özel bir şifresi olmalıdır. Eğer şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden şifre alabilirsiniz. Şifre alma işlemi birkaç dakika sürmektedir. Kimlik kartınızla beraber PTT şubesine giderek e devlet şifresi istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. PTT işlem görevlisi bir zarfla size şifrenizi verecektir. Daha sonra sisteme ilk girişinizde bu şifreyi kendinize göre değiştirebilirsiniz. E devlet belli periyotlarda şifre yenilemesi yaptırmaktadır. E devlet sitesine giriş için TC kimlik numarası ve e devlet şifresi gerekir.


BAĞ-KUR Prim Borç Sorgulama İşlemleri Hangi Saatlerde Yapılır?


Bağkur prim borç sorgulama işlemleri e devlet üzerinden online olarak yapıldığı için herhangi bir saat sınırlaması yoktur. Aktif internet bağlantısı ve E devlet şifresi olan herkes her saat e devlet sitesi üzerinden sorgulama yapabilir bağkurlarının prim borç durumunu öğrenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir