Genel

Altın Piyasası Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır

Altın Piyasası Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır?


Birikim yapmak ve birikimi değerlendirmek her birikimcinin önem verdiği bir konudur. Birikim tercihlerinde en çok seçilen yöntemlerden bir tanesi de altın birikimleridir. Bu nedenle alım satım işlemlerini büyük bir dikkatle takip ederler. Gün içerisinde sürekli olarak piyasa dalgalanmaları takip edilir. Bu takip için öncelikle bilinmesi gereken altın piyasalarının kaçta açılıp kapandığını takip etmektir. Altın piyasaları 24 saat boyunca her işleme açık değildir. Günün belli saatlerinde piyasa hareketleri devam eder ve gün sonunda kapanır. Bu saatlerin ilk dakikaları da son dakikaları da çok önemlidir. Önemle takip edilmelidir. Sürekli takip sayesinde kar edebilirsiniz. Aksi taktirde kar edeceğiniz zamanları kaçırırsanız birikimleriniz artabilir. Bu dalgalanmalar sürecinde kazancınız altınınızın cinsine göre değişir. Piyasa belli saatlerde açılıp kapansa da piyasa saatleri dışında da alım satım yapabilirsiniz ama bu işlemlerde oluşan kar zarar hesaplamalarına dikkat etmeniz gerekir.


Altın Piyasası Kaçta Açılır?


Altın piyasası kısa sürede en çok kar getiren piyasadır. Bu nedenle altın piyasası takipçisi olan yatırımcı sayısı oldukça fazladır. Altın piyasasında kazanmanın en büyük şartı sürekli olarak piyasayı takip etmektir. Büyük yatırımcılar takip konusunda destek almak için bu konuda bir ekiple çalışmaktadır. Böylece sürekli olarak takip edilen piyasa dalgalanmalarını anlık olarak görüntüleyebilirler. Anlık görüntülemeler için aktif internet bağlantınız olmalıdır. Internet üzerinden sistemi takip edebilir alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde altın piyasası günün belirli dilimlerinde açılır ve kapanır. İlk açılış saat 9.30’dur. 9.30’da ekran başında olup takip etmeye başlamanız gerekmektedir. Sıkı bir takip karı da beraberinde getirecektir. Diğer bir açılış saati de 15.00’dır. Açılış saatlerine dikkat etmek birikiminizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.


Altın Piyasası Kaçta Kapanır?


İlk açılış saati 9.30 olan piyasa ilk günlük dönemini 13.00’da kapanır. Başlangıç ve kapanış saatlerinde son dakikalarda bile alım satım yapabilirsiniz. Size uygun dalgalanmayı gördüğünüzde fırsatı kara çevirebilirsiniz. Günün ikinci açılışı 13.00 ve onun kapanış saati de 17.15’tir. Bu süre aralığında hiçbir işlem yapmamak da sizin tercihinizdir. İsterseniz gün içerisinde sürekli alım satın yaparak isterseniz hiçbir işlem yapmadan birikiminizi koruyabilir veya arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir