Genel

Akılda kalıcı en güzel dükkan isimleri

Akılda Kalıcı En Güzel Dükkân İsimleri


Büyük bir hevesle bir işyeri açacaksınız. Öncelikle işyerinin isminin ne olacağını düşünürsünüz. İşyeri ismi belirlenirken belli kriterleri göz önünde bulundurursanız insanlar dükkânınızın isminden etkilenir ve ticari faaliyetinize basit gibi görünen bir isim son derece olumlu katkı sağlar.


İsimlerin bilinçaltında ifade ettikleri çok derin anlamlar vardır. Sinema filmlerindeki 25. Kare olayını hemen hemen hepiniz duymuşsunuzdur. İnsanların bilinçaltlarına müdahale farkında olmadan etkilendikleri hususlardır. Her sektörde insanların aklında kalıcı olabilecek bir faktör vardır. Dükkân ismi deyip geçmemek gerekir. İnsanlar tercih ettikleri işletmeleri her zaman vermiş oldukları kaliteli hizmeti baz alarak tercih etmezler. Bazen de insanların akıllarında kalıcı olabilecek ve bilinçaltlarına yerleşecek faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Dükkân isminde ne gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız önce bunu anlatalım.

  • Dükkân ismi insanların aklında kalıcı nitelikte olmalıdır.
  • Dükkân ismi aynı zamanda havalı olmalıdır.
  • Duyanın aklında “işte aradığım dükkân” demesini sağlayacak bir etki oluşturmalıdır.
  • Yakın çevrenizde ya da şehrinizde kullanılmamış en modern isim olmalıdır.
  • Dini, etnik, kültürel bir anlam ifade etmemelidir. Bu tür ırkçılık söylemi ile konulan dükkân isimleri karşı tarafa hitap etmenizi engeller. Dükkân isminizin herkese hitap eden bir özelliğinin olması gerekir.

Bu kriterlere uygun olarak seçilmiş isimleri, hafızanızda somutlaştırmak adına aşağıda belirttik.


Babaoğul Market


İnsanların önünden geçerken aile bağlarına atıfta bulunan ve kendisine çeken bir özelliği var. İnsanlar bu isimden etkilenmekte ve gösterişli bir tabela ile de dekor tamamlanınca müşteri potansiyeli sadece bu isim yüzünden artmaktadır.


Uçkur Giyim


Bu ismi dükkân tabelasında gördüğünüzde hem yüzünüzde bir gülümseme oluşacak hem de burasının bir iç çamaşırı dükkânı olduğunu anlayacaksınız. Dükkânın ismini de unutmanız mümkün olmayacak ve ihtiyaçlarınızı bu dükkândan gidermek isteyeceksiniz.


Canım Çekti


Önünden geçtiğiniz dönercinin tabelasında bu ismi gördüğünüzde döner yemek istemez misiniz? Tabelanın ismini okuduğunuz anda burnunuza mis gibi döner kokusu gelecektir.


Rüya Dekorasyon


Evinizde dekorasyon kapsamında tadilat işleriniz var. Hayalinizde evinize yaptıracağınız şablonu oturtmuşsunuz. Tesadüfen bu dükkânın önünden geçiyorsunuz. Hayalinizdeki dekore edilmiş evinizi bu dükkânda bulabileceğinizi düşünmez misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir